Interpretaatori seadistamine PyCharmis

Kui käivitate PyCharmi esimest korda, ei oska see py-faile käivitada, kuna ta ei tea, kus asub arvutisse paigaldatud pythoni programm.

Interpretaator on programm, mis tõlgendab teie kirjutatud programmikoodi arvutile loetavaks ning paneb selle käima.

Selleks, et määrata PyCharmile, kus interpretaator asub, pead kõigepealt oma arvutisse installima Pythoni. Vaata näiteks siia: Töökeskkonna seadistamine

Kui Python on installitud, siis ava seadete alt projekti seaded. File -> Settings -> Project: iti0102-2023 -> Project Interpreter (Windows ja Linux) või PyCharm -> Settings -> Project: iti0102-2023 -> Project Interpreter (macOS). Saab kas kasutades shortcut'i Ctrl+Alt+S.

Peaks avanema umbes järgmine pilt:

../../_images/pycharm_interpreter_list.png

Antud seadistuse aken näitab milline Python'i interpretaator hetkel aktiivne on. Võimalik, et sul pole seal midagi. Vali kõrvalt ⚙ nupust Add...

../../_images/pycharm_interpreter_add.png

Avaneb eraldi dialoog, kus saab valida/seadistada interpretaatorit. Mõistlik oleks valida System Interpreter (töötab ka Virtualenv Environment):

../../_images/pycharm_interpreter_sys_list.png

Siin pildil pole seal interpretaatorit. Kliki valiku kõrval paremal olevale nupule ... . Avanevas aknas peaksid üles otsima oma python.exe faili (või muus opsüsteemis lithsalt python).

../../_images/pycharm_interpreter_picker.png

Selles näites on Python installitud C:\Python kausta. Vaikimisi paigaldatakse Python Windows'is kataloogi: C:\Users\[kasutaja]\AppData\Local\Programs\Python\Python38.... Navigeeri sinna asukohta ning selekteeri selle sees paiknev python.exe. Appdata kausta nägemiseks tuleks lubada peidetud kaustade näitamine, pildil punase kastiga märgistatud.

Kui mingil põhjusel Mac või Linux peal ei leia PyCharm interpretaatorit üles, siis toimid samamoodi ning Python'i asukoha leiad käsuga which python3.

../../_images/pycharm_interpreter_shell.png

Seejärel ilmub valitud versioon Pythonist nimekirja. Sealt valid sobiva (Python 3.8):

../../_images/pycharm_interpreter_finish.png
Abistavad lingid: